44 Дарио Симоноски

42
#
44
Име
Дарио Симоноски
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Моментално игра за
СТРУГА
Години
2

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021СТРУГА42214

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021СТРУГА61112