24 Дарко Кондев

282
#
24
Име
Дарко Кондев
Националност
mkd Македонија
Позиција
лево крило
Висина
185
Тежина
77
Моментално игра за
ТИКВЕШ 2014
Претходни Екипи
МЕТАЛУРГ
Години
21

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ТИКВЕШ 2014165421