24 Даниел Дикер

19
#
24
Име
Даниел Дикер
Националност
aut Австрија
Позиција
лев бек
Висина
199
Тежина
103
Моментално игра за
АВСТРИЈА
Години
26

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022АВСТРИЈА003