12 Давид Брестовац

90
#
12
Име
Давид Брестовац
Националност
mkd Македонија
Позиција
голман
Висина
180
Тежина
75
Моментално игра за
МЕТАЛУРГ
Години
17

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022МЕТАЛУРГ0016