21 Глеб Калараш

171
#
21
Име
Глеб Калараш
Националност
rusРусија
Позиција
пивот
Висина
205
Тежина
95
Моментално игра за
ВАРДАР 1961
Години
33

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ВАРДАР 196192011

СЕХА ЛИГА Б

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ВАРДАР 1961885