74 Вјачеслав Бокан

26
#
74
Име
Вјачеслав Бокан
Националност
blr Белорусија
Позиција
пивот
Висина
207
Тежина
110
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА, МОТОР
Години
25

ГРУПА Х

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА403

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА636