17 Владислав Кривенка

20
#
17
Име
Владислав Кривенка
Националност
blr Белорусија
Позиција
лево крило
Висина
190
Тежина
91
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА
Години
23

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БЕЛОРУСИЈА063