8 Виктор Итуриза

45
#
8
Име
Виктор Итуриза
Националност
por Португалија
Позиција
пивот
Висина
193
Тежина
120
Моментално игра за
ПОРТУГАЛИЈА, ПОРТО
Години
32

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОРТУГАЛИЈА0143