93 Верон Начиновиќ

34
#
93
Име
Верон Начиновиќ
Националност
cro Хрватска
Позиција
пивот
Висина
203
Тежина
103
Моментално игра за
ХРВАТСКА, МОНПЕЛЈЕ
Претходни Екипи
ЦЕЛЈЕ
Години
23

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022МОНПЕЛЈЕ012

ЛИГА НА ШАМПИОНИ Б

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЦЕЛЈЕ000