95 Вадим Гајдученко

27
#
95
Име
Вадим Гајдученко
Националност
blrБелорусија
Позиција
централен бек
Висина
192
Тежина
92
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА
Години
29

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БЕЛОРУСИЈА052