8 Бјарки Мар Елисон

36
#
8
Име
Бјарки Мар Елисон
Националност
isl Исланд
Позиција
лево крило
Висина
191
Тежина
81
Моментално игра за
ИСЛАНД
Години
32

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ИСЛАНД0143