14 Бојан Спасовски

80
#
14
Име
Бојан Спасовски
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Висина
194
Тежина
100
Моментално игра за
БУТЕЛ
Години
36

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БУТЕЛ3012