17 Бојан Спасовски

240
#
17
Име
Бојан Спасовски
Националност
mkd Македонија
Позиција
десен бек
Висина
183
Тежина
76
Моментално игра за
БУТЕЛ
Години
19

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БУТЕЛ23121