30 Бојан Блажевски

206
#
30
Име
Бојан Блажевски
Националност
mkd Македонија
Позиција
голман
Висина
183
Тежина
72
Моментално игра за
БУТЕЛ
Години
24

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БУТЕЛ0016