13 Борче Соколов

40
#
13
Име
Борче Соколов
Националност
mkd Македонија
Позиција
централен бек
Моментално игра за
ОХРИД
Години
34

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ОХРИД4614

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ОХРИД91712