33 Бобан Каковски

211
#
33
Име
Бобан Каковски
Националност
mkd Македонија
Позиција
централен бек
Висина
188
Тежина
90
Моментално игра за
МЕТАЛУРГ
Претходни Екипи
Г.А.-КЛ7
Години
21

ПЛЕЈ АУТ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021Г.А.-КЛ7176

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022МЕТАЛУРГ21610

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021Г.А.-КЛ7052