7 Бобан Блажески

129
#
7
Име
Бобан Блажески
Националност
mkd Македонија
Позиција
десно крило
Моментално игра за
СТРУГА
Претходни Екипи
ОХРИД
Години
32

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022СТРУГА16015