29 Бенце Здолик

12
#
29
Име
Бенце Здолик
Националност
hun Унгарија
Позиција
лев бек
Висина
199
Тежина
105
Моментално игра за
ТАТАБАЊА
Години
31

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ТАТАБАЊА032