96 Арцјом Кулак

15
#
96
Име
Арцјом Кулак
Националност
blr Белорусија
Позиција
централен бек
Висина
190
Тежина
91
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА, ЧЕКОВСКИ МЕДВЕДИ
Години
25

ГРУПА Х

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА1123

ЛИГА ЕВРОПА A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЧЕКОВСКИ МЕДВЕДИ042

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА1186