50 Арцем Каралек

34
#
50
Име
Арцем Каралек
Националност
blr Белорусија
Позиција
пивот
Висина
187
Тежина
70
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА, КЕЛЦЕ
Години
25

ГРУПА Х

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА2163

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021КЕЛЦЕ062

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА4276