7 Андре Буторац

774
#
7
Име
Андре Буторац
Националност
mkd Македонија
Позиција
десен бек
Висина
195
Тежина
85
Моментално игра за
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2
Претходни Екипи
Г.А.-КЛ7
Години
20

ПЛЕЈ АУТ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021Г.А.-КЛ7758

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 21510

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021Г.А.-КЛ763212