14 Андреј Јуринок

25
#
14
Име
Андреј Јуринок
Националност
blr Белорусија
Позиција
лево крило
Висина
196
Тежина
95
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА, МЕШКОВ
Години
25

ГРУПА Х

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА063

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022МЕШКОВ151

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА0176