9 Алех Астрашапкин

34
#
9
Име
Алех Астрашапкин
Националност
blrБелорусија
Позиција
десен бек
Висина
190
Тежина
93
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА
Години
32

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БЕЛОРУСИЈА073