77 Ален Ќосевски

137
#
77
Име
Ален Ќосевски
Националност
mkd Македонија
Позиција
десно крило
Висина
187
Тежина
75
Моментално игра за
ВАРДАР 1961
Претходни Екипи
РАБОТНИЧКИ
Години
21

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 1961000

ПЛЕЈ АУТ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021РАБОТНИЧКИ4216

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 196122113

СУПЕРЛИГА Б

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021РАБОТНИЧКИ123511