27 Алек Смит

18
#
27
Име
Алек Смит
Националност
ned Холандија
Позиција
десно крило
Висина
182
Тежина
80
Моментално игра за
ХОЛАНДИЈА
Години
24

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХОЛАНДИЈА023