47 Александар Падшивалав

19
#
47
Име
Александар Падшивалав
Националност
blr Белорусија
Позиција
централен бек
Висина
190
Тежина
90
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА
Години
25

ГРУПА Х

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА013

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА046