9 Александар Василевски

263
#
9
Име
Александар Василевски
Националност
mkd Македонија
Позиција
лев бек
Висина
192
Тежина
101
Моментално игра за
СКОПЈЕ 2020
Години
29

ПЛЕЈ АУТ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022СКОПЈЕ 20200328

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022СКОПЈЕ 20201210821