Mладинците ги стартуваат подготовките за ЕП, од денеска се во Маврово

Машката младинска репрезентација на Македонија од денеска ги стартува подготовките што ќе траат цел месец пред настапот на Европското првенство во Словенија.

Селекторот Раде Стојановиќ и неговиот стручен штаб со Бранко Ангеловски, Ице Соколески и Златко Јанакиевски, ќе работат со ракометарите од денеска во Маврово.

Стојановиќ ќе има на располагање 21 ракометар, а во ростерот го нема еден од најдобрите стрелци, Александар Петковски, кој имаше долга рехабилитација по повредата на рамото.

Македонија е во група со Хрватска, Црна Гора и Австрија на Европското првенство во Словенија, кое почнува на 10 јули.

Скратен списокот – Македонија без еден од најдобрите стрелци на ЕП!