ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар против Пролет брка првa победа во плеј-офот

Денеска со натпреварот меѓу Вардар и Пролет ќе започне новото, 2. коло во суперлигашкиот плеј-оф/аут.

Двете екипи ќе атакуваат на првата победа во вториот дел од сезоната, откако со пораз го започнаа настапот во првото коло.

Вардар немаше посакуван старт во разигрувањето за титулата и загуби на гостувањето во Битола од Еурофарм Пелистер.

Пролет откако на свој терен беше поразен од вицепрвакот од Автокоманда, денеска ќе се обиде да стигне до првите бодови во плеј-офот.

Натпреварот меѓу Вардар и Пролет ќе се одигра во СЦ „Јане Сандански“ со почеток од 18:15 часот. Влезот за сите љубители е слободен.

На денешната програма ќе има пет дуели во францускиот шампионат, по два дуели во Бундес и Асобал лигата, а свој настап низ Европа ќе имаат и дел од македонските интернационалци.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

14:00 ХАПОЕЛ ЛЕ ЗИОН – МК ХОЛОН (ИЗРАЕЛ)
18:00 АЛБА – ДУНАЈВАРОШ (УНГАРИЈА)
18:00 ТРЕБЊЕ – ДОБОВА (СЛОВЕНИЈА)
18:00 ВОЈВОДИНА – УБ (СРБИЈА)
18:15 ВАРДАР – ПРОЛЕТ (МАКЕДОНИЈА)
19:00 БЕКАМЕНТ – ВОЈВОДИНА (СРБИЈА)
19:00 МЕДИЦИНАР – НИШ (СРБИЈА)
19:00 САВЕХОФ – СКОВДЕ (ШВЕДСКА)
19:00 ЕРЛАНГЕН – ХАМБУРГ (БУНДЕС)
20:00 МЕЛСУНГЕН – БЕРГИШЕР (БУНДЕС)
20:00 ШАМБЕРИ – СЕСОН (ФРАНЦИЈА)
20:00 ШАРТ – ДАНКЕРК (ФРАНЦИЈА)
20:00 НАНТ – СЕНТ РАФАЕЛ (ФРАНЦИЈА)
20:00 НИМ – КРЕТЕЈ (ФРАНЦИЈА)
20:00 ГРАЊОЛЕРС – КУЕНКА (АСОБАЛ)
20:30 ИВРИ – ТУЛУЗ (ФРАНЦИЈА)
21:30 АНАИТАСУНА – СИНФИН (АСОБАЛ)