ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Еден домашен дуел, возбудувања во Бундес лигата

На денешната програма во Македонија ќе има еден дуел во единственото женско сениорско натпреварување.

Во рамки од последното коло за есенскиот дел од натпреварувачката сезона 2023/24 ќе се сретнат Скопје и Шампион.

Низ Европа ќе има неколку интересни дуели во најквалитетната лига на светот, а свој настап ќе имаат дел од македонските интернационалци.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

14:00 МАКАБИ РИШОН – АСА ТЕЛ АВИВ (ИЗРАЕЛ)

18:00 КОЊУХ – ИЗВИЃАЧ (БИХ)

19:00 БАЛИНГЕН – ФЛЕНСБУРГ (БУНДЕС)

19:00 МАГДЕБУРГ – ГЕПИНГЕН (БУНДЕС)

19:00 КРИСТИЈАНШТАД – ЛУГИ (ШВЕДСКА)

19:30 СКОПЈЕ – ШАМПИОН (МАКЕДОНИЈА)

19:30 ЦИРИХ – ЗУР (ШВАЈЦАРИЈА)

20:00 ФУКСЕ БЕРЛИН – ЛАЈПЦИГ (БУНДЕС)

20:00 ХАНОВЕР – МЕЛСУНГЕН (БУНДЕС)