ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Џатевска и Кишварда на мегдан со Ѓер

На денешната програма нема да има многу ракометни дуели, ќе се игра само во неколку земји.

Свој настап ќе има репрезентативката на Македонија, Ивана Џатевска, која го носи дресот на унгарскиот суперлигаш Кишварда.

Џатевска заедно со Кишварда во рамки од четвртфиналето од Купот на Унгарија ќе се сретнат со европскиот гигант Ѓер.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

15:00 ПЕРМ – КРАСНОДАР (РУСИЈА)

16:00 ЃЕР – КИШВАРДА (УНГАРИЈА)

16:00 ДУНАРЕА – КРАЈОВА (РОМАНИЈА)

16:30 ЧСМ БУКУРЕШТ – МАГУРА (РОМАНИЈА)