ВИДЕО

video

Клубот се сака од мали нозе: Златно славејче пее за Вардар

На екипата на Вардар сезонава не и оди како во минатата, но и покрај тоа фановите даваат максимална поддршка. Колку се сака клубот се доказ и дечињата кои се дел од фестивалот за детски песнички...
video

ХЕРОЈ НА ДЕНОТ: Радовиќ може и како бек – постигна победнички гол од девет...

Тимот на Еурофарм Работник ја забележа втората победа во Лигата на шампионите, откако вечерва во Битола триумфираше над шведскиот Савехоф со минимални 32-31. „Фармацевтите“ беа на прагот да го доживеат истото сценарио од претходните неколку...
video

Стоилов подели фантастична асистенција, Дибиров го надмудри Вулф (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар имаат три гола негатива по првото полувреме на натпреварот против Келце од осмото коло во Лигата на шампионите. Триото Скубе, Дибиров и Стоилов го одржуваат европскиот шампион на пристојна негатива, иако домашните...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ