24РАКОМЕТ ТВ

video

Рниќ: Металург е голем клуб, македонската лига е меѓу најсилните во Европа (ВИДЕО)

Едно од новите засилувања за тимот на Металург, кое се очекува да биде меѓу носителите на играта е српскиот лев бек Момир Рниќ. Некогашниот српски репрезентативец доаѓа со големо искуство стекнато во Бундес лигата во...
video

Тренерот на Металург најави: Ќе го направиме плеј-офот неизвесен до самиот крај

Во новата сезона од домашниот шампионат три екипи влегуваат како кандидати за висок пласман. Покрај Еурофарм Пелистер и Металург се враќа на голема врата во битката за титулата, па Вардар ќе има сериозна конкуренција. Дека...
video

Кастратовиќ: Со Хорват, Тарабокија, Рниќ… добивме и на квалитет и на искуство

Екипата на Металург во новата сезона влегува со зголемени амбиции и сосема јасно е дека целта е враќање на една од позициите кои водат во СЕХА лигата за следната сезона и битка за титулата....
video

Тарабокија: Имав и други понуди, но кога видов дека Металург се враќа на старото...

Едно од новите засилувања за тимот на Металург е средниот бек Марко Тарабокија, кој во Автокоманда доаѓа од унгарскиот Чурго. Хрват кој игра за сениорската репрезентација на БиХ, а има медали од мундијалите со...
video

Златко Хорват: Не дојдовме во Металург без врска, сакаме битка за титула (ВИДЕО)

Металург е сериозен во намерите да биде фактор на одлучување во македонскиот ракомет. По две сезони отсуство од СЕХА лигата и ЕХФ лигата на шампионите тимот од Автокоманда повлече неколку значајни потези околу засилувањата...
video

Канкараш: Како млад гледав видеа од Вардар и Металург, сега ќе бидам дел од...

Едно од новите засилувања сезонава за тимот на Металург е црногорскиот репрезентативец Бранко Канкараш. Тој е дел од неколкуте звучни имиња што тимот од Автокоманда ги донесе во намерата екипата повторно да биде сериозен...
video

Танкоски: Да беше сè средено во Металург немаше да си заминам (ВИДЕО)

Ракометарот кој летово се пресели од Металург во Еурофарм Пелистер, Марио Танкоски е еден од играчите кои во Битола се посакуваа некое време. Тој беше на мета на Еурофарм Пелистер уште минатото лето, но...
video

Мандалиниќ: Дојдов да давам голови во Еурофарм Пелистер, сите го чекаат тоа од мене...

Најголемата ѕвезда во летниот преоден рок која пристигна во редовите на Еурофарм Пелистер, Стипе Мандалиниќ е свесен што се очекува од него во редовите на Пелистер. Тој добро знае дека ќе биде задолжен за голови...
video

Мараш: Се чувствувам како дома, луѓето во Македонија се топли и срдечни (ВИДЕО)

Младиот ракометар од Хрватска, кој летово пристигна во Битола, Матео Мараш во својот прв коментар за 24 Ракомет вели дека се чувствува дека е како дома со оглед на тоа што луѓето во градот...
video

Периќ: Знам како е во Битола, едвај чекам да играм пред полни трибини (ВИДЕО)

Интернационалецот од БиХ кој после две сезони во Бундес лигата во редовите на Гепинген пристигна во Еурофарм Пелистер со нетрпение го очекува стартот на сезоната, но вели дека би сакал натпреварите да се играат...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ