ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ

Бундес лига: Томовски и Лудвигсхафен освоија бодови, избегаа од опасната зона

Екипата на Лудвигсхафен за која настапува голманот Мартин Томовски дојде до значајни бодови на дуелот против Ерланген и тоа на гостински терен после победата од 27:23. Ова беше одлична средба за Томовски и колегите бидејќи...

Кузмановски се разигра, со петка во победата против Талески

Екипата на Магдебург славеше со 34:32 во интересен натпревар на гостувањето кај Балинген, а Филип Кузмановски го одигра можеби својот најдобар натпревар во дресот на својот тим во Бундес лигата. Постигна пет гола во...

Тренчевски доби договор, но и нова улога во Паргас

Ракометарот кој сезонава од Струга се пресели во тимот на Паргас ИФ, Александар Тренчевски после добрите игри доби продолжување на договорот од раководството на клубот така што останува дел од оваа екипа и во...

Манасков изброи до седум, Веспрем до нова победа

Репрезентативецот на Македонија и интернационалец во редовите на Веспрем, Дејан Манасков имаше уште еден интересен натпревар во првенството на Унгарија во кое со своите колеги дојде до победа над Будакалаш од 35:23. Манасков заедно со...

Георгиевски во гол форма, но ЧСМ Букурешт само со бод

Во натпреварот од 19. коло од првенството на Романија, репрезентативецот на Македонија, Гоце Георгиевски стигна само до еден бод со своите колеги на дуелот со претпоследниот Бузау. Конечните 24:24 го оставија ЧСМ Букурешт на...

ЦСКА Москва во ритам, Сара Ристовска во форма

Репрезентативката на Македонија, која настапува во шампионатот на Русија и за тимот на ЦСКА Москва, Сара Ристовска одигра уште еден солиден натпревар за својот тим. Со колешките дојдоа до победа против Кубан Краснодар од...

Чиста десетка за Зорица Десподовска

Македонската интернационалка Зорица Десподовска продолжува со одличните изданија во првенството на Полска. Таа минатиот викенд беше номинирана за играч на колото по победата која му ја донесе на својот тим на тешкото гостување, а...

Лудвигсхафен и Томовски во последната секунда изгубија бод

Македонските интернационалци Мартин Томовски и Филип Миркуловски имаа тешки натпревари со своите клубови во Бундес лигата. Миркуловски и Вецлар гостуваа кај шампионот Фленсбург и не поминаа баш добро, додека Лудвигсхафен на Томовски пред своите...

Петка за Пешевски, победа и пораз на Кузмановски и Талески

Македонските интернационалци во Бундес лигата, Филип Талески, Филип Кузмановски и Жарко Пешевски со своите екипи имаа натпревари пред своите гледачи. Пешевски со Штутгарт и Кузмановски со Магдебург се радуваа на победи, додека Талески со...

Нант го растури Данкерк, Лазаров имаше мирна вечер

Екипата на Нант продолжува со одличната форма во сите натпреварувања, а новата победа пристигна во најсилната лига на Франција. Нант го растури тимот на Данкерк победувајќи како гост со 34:15. Уште во првото полувреме стана...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ