Супер лига

Стерјев: Комплетно ќе го вратиме сјајот на битолскиот ракомет!

По потпишувањето на договорот кој се нарекува „Платформа за ракометна Битола“, своето задоволство не го криеше претседателот на клубот Зоран Стерјев. Тој истакна дека темелните преговори донесоа квалитетен договор од кој битолчани ќе бидат...

КОНЕЧНО: Утре се потпишува договорот – Пелистер и Еурофарм Работник стануваат еден клуб!

Екипите на Пелистер и на Еурофарм Работник утре ќе го официјализираат долго најавуваното фузирање, па од утре Битола ќе има еден клуб. Потпишувањето на соработката ќе се случи во 9 часот. Според најавите ќе има...

Листа на стрелци: Палевски продолжува да ги полни мрежите

Екипата на Работнички е пред распаѓање бидејќи поискусните ракометари се веќе заминати, а и оние што останаа се подготвуваат за напуштање на клубот. Сепак, тоа не е проблем за Давор Палевски да продолжи со полнењето...

Супер машка лига: Металург се врати на врвот, првата четворка без измени

Со комплетирањето на 12. коло од Супер машката лига веќе е јасен и изгледот на табелата. Металург со новата победа се врати на првата позиција. Продолжува трката со Охрид за првото место, а и после...

Будење во Автокоманда: Еден сосема нов Металург реши сè за едно полувреме

Екипата на Металург која минатата среда едвај успеа да го совлада Вардар Јуниор и оваа која денеска доминираше против Пролет се разликуваше во една работа. Тоа беше пристапот во играта и залагањето во текот...

Супер машка лига: Металург го пречекува Пролет, гостите сезонава веќе земаа бод против металурзите

Екипата на Пролет денеска гостува во Автокоманда од 19 часот, а ќе се соочи со Металург, ривалот против кој веќе беше освоен бод уште на стартот од сезоната. Ова ќе биде натпревар на кој...

По Сулима и Полјак, Работнички остана и без голманот Петковски

Тимот на Работнички за кратко време остана без услугите на тројца ракометари. По украинските интернационалци Сергеј Сулима и Дмитро Полјак, од суперлигашот си замина и голманот Андреј Петковски. Тој во текот на летото од Вардар...

Охрид е лидер во Суперлигата, немаше проблеми против Пелистер

Екипата на Охрид запиша нови бодови во 12. коло од Суперлигата и со оваа победа се искачи на првата позиција на табелата барем до натпреварот на Металург кој е одложен. Охрид пред своите гледачи...

Рутинска победа на Радовиш во Струга

Ракометарите на Струга во 12. коло од Супер лигата забележаа нов пораз пред своите гледачи. Овој пат со бодови од Струга си заминува составот на Радовиш кој триумфираше со 29:24. Само почетните минути од дуелот...

Проблеми за тимот од Автокоманда: Металург и на реваншот против Горење нема да биде...

Исто како и на првиот натпревар во Велење минатата сабота и на реваншот кој ќе се одигра утре од 18 часот во СЦ „Јане Сандански“ екипата на Металург одново нема да биде во комплетен...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ