Супер лига

Стојановиќ: Да се играше плеј-офот, некој фаворит ќе паднеше во Охрид

Раде Стојановиќ, го продолжи договорот со тимот на Охрид и во следната сезона ќе биде предводник на „гладијаторите“. Тој постигна одличен резултат со охриѓани оваа сезона и успеа да му донесе учество на тимот во...

„Еурофарм Пелистер е сериозен конкурент на Вардар, Металург се буди – нè чека неизвесна...

Македонските тимови Вардар, Металург и Еурофарм Пелистер се меѓу најактивните на трансфер маркетот во Европа. Металург веќе промовираше две големи засилувања, битолчани донесоа замени за заминатите ракометари, а Вардар ги продолжува договорите со оние што...

Рниќ е „голем оптимист“ и вели: Металург ќе се обиде да ги сруши Вардар...

Металург во минатата сезона беше во сенка на Еурофарм Пелистер, но сега е решен да им ги мати сметките на битолскиот тим и на Вардар. Веќе ангажираше две звучни засилувања, левиот бек Момир Рниќ...

Раде Стојановиќ и следната сезона ќе биде тренер на Охрид!

Стратегот на Охрид, Раде Стојановиќ и следната сезона ќе биде предводник на тимот, откако денеска беше договорена нова соработка. Стојановиќ лани се пресели во клубот, и го однесе во плеј-офот на високото второ место, па...

Втор потпис – уште еден ракометар го продолжи договорот со Вардар!

По централниот бек Стефан Крстевски, уште еден ракометар ја продолжи верноста со европскиот шампион Вардар. Станува збор за кружниот напаѓач Давид Гашовски, кој потекнува од школата на Вардар Јуниор, но со оглед на тоа што...

Михајловски е реален: Немам илузии дека Вардар лесно ќе ги повтори резултатите, но ќе...

Поранешниот претседател на РК Вардар кој повторно треба да го превземе управувањето со двојниот европски првак најави дека е свесен дека тешко ќе се повторат резултатите на европски план, но челта е клубот да...

Кој вели има криза во Металург? Клубот пазари од Мешков Брест – второ засилување...

Ако некој мисли дека Металург е во криза, последните потези на управата го покажуваат спротивното - клубот се подготвува да ги стави на сериозен испит и Еурофарм Пелистер и Вардар. Можеби „сините“ се далеку...

Познат македонски тренер седнува на клупата на Еурофарм Пелистер 2!

Единствен клуб со две екипи во суперлигашкото друштво следната сезона ќе биде Еурофарм Пелистер. Во вториот тим на битолскиот клуб промени ќе има на тренерската клупа. На местото на досегашните предводници Александар Зарков и Михајло...

Јагуриновски на „три ума“ – Металург, Вардар или КЛ7

Десниот бек на Металург, Томислав Јагуриновски, се уште  нема донесено одлука каде ќе игра следната сезона. Неговиот договор со тимот од Автокоманда истекува на крајот на оваа сезона, а покрај од сегашниот клуб заинтересираност...

Кои 16 екипи ќе играат во Суперлигата? Тиквеш, Младост и Прилеп – повратници, деби...

Ракометната федерација на Македонија заедно со претставниците на клубовите денеска одлучи како ќе изгледа Суперлигата во машка конкуренција во следните две сезони. Елитната машка лига во нашата држава ќе брои 16 екипи, меѓу нив и...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ