Супер лига

Вардар и Еурофарм нема да играат дома, Суперлигата со 14 клубови?!

Иако Ракометната федерација на Македонија пред десетина дена најави дека следната сезона Вардар и Еурофарм Пелистер ќе играат во домашното првенство, сепак тој план најверојатно нема да се реализира. РФМ има план Суперлигата ќе брои...

Капитенот на Еурофарм Пелистер во пензија: Михаил Петровски ја заврши кариерата!

Од следната сезона тимот на Еурофарм Пелистер нема да смета на услугите на капитенот Михаил Петровски, откако десниот бек реши да ја заврши кариерата на 36 години. Тој ја започна кариерата во Пелистер со кој...

Калараш: Вардар ќе продолжи да живее, а јас со задоволство би останал!

Сезоната за македонскиот и европскиот првак Вардар е завршена, со оглед на тоа што ракометарите веќе немаат обврски ниту на домашна, ниту на меѓународна сцена. На средината на овој месец, би требало да бидат познати...

Коронавирусот крати плати – Во Бутел до 30 отсто, во Охрид до 50 отсто

Ширењето на коронавирусот направи големи проблеми во сите сегменти на живеењето, па така и во спортот. Но се чини дека вистинските последици во ракометот и во спортот воопшто ќе ги видиме кога ќе стартува...

Еурофарм Пелистер го задржа и главниот дефанзивец

После продолжувањето на договорите на Елмир Граџан, Марин Вегар и Милан Ѓукиќ, тимот на Еурофарм Пелистер се одлучи за продолжување на соработката и со главниот дефанзивец во екипата. Милорад Кукоски, кој е исклучиво играч во...

Пикерот Арсеновски го напушта Металург – се сели во Битола

Пивотот на Металург, Филип Арсеновски во текот на летото си заминува од „Автокоманда“, а неговата следна дестинација во кариерата е Битола. Ракометарот кој беше дел од младинската селекција која беше шестопласирана на Мундијалот во 2017...

Битолчани активни – Еурофарм Пелистер донесе засилување од Вардар

Екипата на Еурофарм Пелистер продолжува да го создава тимот за следната сезона, а за таа цел веќе ангажираше неколку ракометари. Меѓу нив последното ново име доаѓа од редовите на Вардар. Младиот лев бек, Дејан Кукуловски...

Се активираше и Металург – нови договори за Дупјачанец и Лазаревски

Голманот на Металург, Даниел Дупјачанец, и кружниот напаѓач, Милан Лазаревски, ги продолжија договорите со тимот од Автокоманда. Двајцата потпишаа нови едногодишни договори со Металург и им се приклучија на Мартин Серафимов, Иракли Кбилашвили, Маријан Мариќ,...

Еурофарм Пелистер го носи „новиот Метличиќ“- во Битола доаѓа двометрашот Мараш!

Еурофарм Пелистер го чека реконструкција на тимот во пресрет на новата сезона. Битолчани ќе останат без услугите на најмалку тројца ракометари, па веќе морат да прават планови за нови засилувања. Ловро Јотиќ, Владислав Остроушко и...

Периќ: Се надевам на многу титули со Еурофарм Пелистер

Битолски Еурофарм Пелистер од денес е побогат за уште еден ракометар. Нов член на клубот е босанскиот интернационалец Јосип Периќ, репрезентативец на својата земја и среден бек со искуство од Бундеслигата. 27-Годишниот Периќ доаѓа во...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ