Супер лига

Пролет со нова победа уште еднаш го потврди местото во плеј-офот

Откако во минатото коло екипата на Пролет обезбеди пласман во плеј-оф групата од Супер машката лига денескана дуелот против Вардар јуниор од 16. коло од регуларниот дел дојде до триумф од 37:21 без поголеми...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Металург 2 и Бутел Скопје (ЛИНК)

Денеска започнува 16 коло од регуларниот дел на сезоната во Суперлигата со два натпревари во Скопје. Тимот на Бутел Скопје кој славеше во дербито пред два дена над Охрид, би требало да го очекува незгодна...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Пролет и Вардар Јуниор (ЛИНК)

Денеска започнува 16 коло од регуларниот дел на сезоната во Суперлигата со два натпревари во Скопје. Тимот на Пролет, кој во минатото коло го потврди пласманот во разигрувањето за титулата, на домашен терен го пречекува...

Супер машка лига: Пролет и Бутел Скопје фаворити, но имаат млади и амбициозни ривали

Според планот за одигрување на натпревари за денеска се предвидени две средби од Супер машката лига, како и еден дуел од Женската лига. Очекувањата се да има интересни средби кои би требало да донесат...

Дисингер: Ниеден друг тим го нема тоа што го има Вардар!

Ракометарите на Вардар се во центарот на вниманието на сите европски медиуми што третираат ракомет и сакаат да знаат каква е ситуацијата во актуелниот европски шампион. Последниот во низата што се „отвори“ е германскиот...

Нов трансфер од Металург во Еурофарм Пелистер

По трансферите на ракометарите Бојан Маџовски и Мартин Велковски од Металург во Еурофарм Пелистер на почетокот на сезоната, во преодниот рок се реализира уште еден премин од Скопје во Битола, но овојпат тоа е...

Листа на стрелци: Палевски и понатаму без конкуренција

Ракометарот на Работнички, Давор Палевски на три кола до крајот од регуларниот дел од сезоната сигурно го има првото место кај стрелците така што не се очекува да има поголеми проблеми за да успее...

Дојде како прв голман во Вардар, сега префрлен во вториот тим!

Летонскиот репрезентативен чувар на мрежата Артурс Кугис, дојде во Вардар лани летоска да го замени Дејан Милосављев кој замина во Фуксе Берлин. Кугис се бореше со Калифа Гедбан за минутажа, но не ги прикажа партиите...

Супер машка лига: Металург на плус четири од Охрид, другото остана исто

Со одигрувањето на сребдата меѓу Бутел Скопје и Охрид беше комплетирано 15. коло од регуларниот дел од сезоната во Супер машката лига така што остана само да се одработат уште три кола пред стартот...

Бутел го доби дербито со Охрид, ги зачува бодовите во Скопје

Екипите кои го имаат обезбедено местото во плеј-офот во Супер машката лига, Бутел Скопје и Охрид одиграа интересен и неизвесен натпревар во рамки на 15. коло. Како победник од овој дуел излезе домашниот тим...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ