Женска лига

Металург со очекувана и лесна победа

Женскиот состав на Металург забележа нов триумф, кој беше сосема очекуван и дојде лесно против Ѓорче Петров. На гостувањето Металург забележа победа од 35:18 така што немаше поголем проблем за да се дојде до...

Куманово се спаси од пораз кај Вардар во последната минута

Ракометарките на Вардар беа пред победа против Куманово и имаа предност во поголемиот дел од натпреварот, но не издржаа до крај така што останаа само со еден поен против фаворитот на овој дуел Куманово....

Дукоска и Переска дадоа 20 гола, Стружанка со убедлив триумф над Кузман Вардар

Ракометарките на Стружанка ја остварија петтата победа во осум натпревари од Женската лига, откако славеа убедливо над Кузман Вардар со 43-18. Уште по првиот дел избраничките на тренерот Владимир Паноски поведоа со 25-8, па беше...

Митрова броеше до 14, Гевгелија триумфираше над Шампион

Ракометарките на Гевгелија остварија нова победа во Женската лига, а поуспешни беа од дебитантот во лигата Шампион со 31:25. Гевгелија подобро го отвори дуелот, поведе 5:1 и 9:4 и го контролираше резултатот до крајот на...

Спартак убедливо го совлада Овче Поле СУ

Ракометарките на Спартак стигнаа до втората победа во сезоната од Женската лига откако на свој терен беа подобри од Овче Поле СУ со 37:24. Натпреварот беше решен уште по првиот дел кога домашниот тим одигра...

Лидерот Куманово го брани врвот против вардарки во Скопје

Женскиот тим на Вардар денеска ќе го пречека Куманово во 10. коло од Супер женската лига и ова е натпревар на тимовите кои ги имаат првите две позиции на табелата. Вардарки во петокот го претпреа...

И Ѓорче Петров стигна до бодови

Ракометарките на Ѓорче Петров ја осварија првата победа сезонава во Супер женската лига откако триумфираа на гостувањето кај Кузман Вардар со 26:21. Почетокот на натпреварот беше доста изедначен, гостинскиот тим имаше минимално водство, но не...

Драгица Митрова ги водеше гевгеличанки до три бода во Свети Николе

Ракометарките на Гевгелија се изборија за три бода на гостувањето во Свети Николе откако против составот на Овче Поле СУ имаа подобро второ полувреме во кои обезбедија доволно висока предност за да дојдат до...

Чаир се потеше 30 минути, но дојде до три бода против Спартак

Екипата на Чаир која настапи без дел од ракометарките кои поради повреда не беа во можност да бидат на теренот против Спартак дојдоа до минимална победа од 31:30 во натпревар од 9. коло. Во текот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ