ФРАНЦИЈА

Динар одбра за ЕП: Франција со Карабатиќ, Ремили, Ричардсон, Фабрегас…(ФОТО)

Селекторот на Франција, Дидие Динар го потврди скратениот список на репрезентацијата пред настапот на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска кој го објави уште на крајот на декември. После подготвителните натпревари во „Златната лига“...
danska

Данска ја победи Франција среде Париз

Aктуелниот олимписки и светски првак Данска триумфираше на турнирот од „Златната лига“, откако во финалето ја победи Франција со 31-30. Селекторот Николај Јакобсен иако не може да смета на комплетниот ростер, сепак секогаш има по...

Динар би можел да смета на кружниот напаѓач: Карабатиќ сепак ќе игра на ЕП?

Репрезентацијата на Франција во Кретеј ги започна подготовките за настапот на Европското првенство, а селекторот Дидие Динар има на располагање 18 ракометари. Влогот е голем, Франција цели кон титулата, но и кон директен пласман...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ