ВЕСТИ

Поглед низ историјата: Вардар знае како Веспрем, лани славеше нагости

Ракометарите на Вардар денеска од 17:30 часот гостуваат во Веспрем Арена во Унгарија каде што ќе биде одигран двобојот од 5. коло од Лигата на шампионите. Досегашната историја на меѓусебните пресметки носи интересни резултати. Против...

Лига на шампиони: Веспрем сака реванш за финалето, Вардар поправен после поразот од Кил

Ракометарите на Веспрем и Вардар денеска ќе одиграат натпревар во Веспрем Арена во Унгарија, а почетокот е предвиден за 17:30 часот. Шампионите на Унгарија и Македонија практично ќе го повторат дуелот од финалето одиграно...

Супер машка лига: Езерски двобој, но годинава нема да биде дерби

Поради ослабениот состав на екипата на Струга денешната пресметка против Охрид нема да биде дерби како во минатата сезона. Составот на Струга е во тешка ситуација и затоа тука Охрид ќе биде фаворит и...

Женска лига: Металург на сигурно, Куманово и Чаир ќе ги мерат силите

Во 6. коло од Женската лига слободна е екипата на Вардар, но другите тимови при врвот ги очекуваат нови дуели. Лидерот Металург е во очекување на нова победа. Во салата во „Автокоманда“ денеска гостува составот...

Куманово испушти победа на гостувањето кај Текстилец

Во 6. коло од групата 1 во Првата машка лига екипите на Текстилец и Куманово ги поделија бодовите. Натпреварот кој се играше на теренот на Текстилец заврши со резултат 28:28. Првиот дел беше израмнет во...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Погледите кон Вардар, попладнево му гостува на Веспрем

Ракометарите на Вардар денеска го играат дуелот од 5. коло во Лигата на шампионите, а му гостуваат на Веспрем. Ова е натпревар кој е практично реванш на финалето од пред неколку месеци кога Вардар успеа...

Шипжак: Во Барса сите ми се драги, но на теренот нема емоции!

Во сабота се игра големото дерби на групата А од Лигата на шампионите во кое Барселона е домаќин на ПСЖ. Натпреварот се очекува да биде вистински спектакл, а исто така и специјален натпревар за...

Супер машка лига: Бутел Скопје против екс-тренерот ќе надоместува за поразот во Охрид

Ракометарите на Бутел Скопје во средата играа против екипата на Охрид, а денеска веќе се соочуваат со составот на Металург 2 и со поранешниот тренер, Игор Котевски. Ова е меч со кој се отвора 7....

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ