ВЕСТИ

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Македонија и Бугарија (ЛИНК)

Денеска во салата во Автокоманда почнува кадетскиот турнир на кој ќе настапат двете селекции на Македонија, Србија, Бугарија, како и Босна и Херцеговина. Македонија А во првото коло ќе се сретне со Бугарија, а тој...

Вардар со „јуниор“ против Нексе

Ракометарите на Вардар в недела ги очекува последниот натпревар од регуларниот дел во регионалната СЕХА лига против хрватскиот Нексе Нашице. Победата над Татран Прешов беше доволна за да се обезбеди првото место во групата, па...

Македонија Б загуби од Србија на стартот на кадетскиот турнир во Скопје

Вториот тим на кадетската селекција на Македонија претрпе пораз на стартот на турнирот кој денеска почна во салата „Автокоманда“ во Скопје. Репрезентацијата на Србија забележа победа од 31:24 со што втората постава на Македонија...

Екс-ракометар на Металург на радарот на Вардар

Екипата на Вардар е во потрага по нов играч во бековската линија за пролетниот дел од сезоната, а ракометарот кој би можел да ги засили „црвено-црните“ е поранешен член на Металург. Халил Јагањац кој сега...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Македонија и Србија (ЛИНК)

Денеска во салата во Автокоманда почнува кадетскиот турнир на кој ќе настапат двете селекции на Македонија, Србија, Бугарија, како и Босна и Херцеговина. Македонија Б во првото коло ќе се сретне со Србија, а тој...

Мешков го формира тимот за следната сезона – нов договор за Сандро Обрановиќ

На раководството на белорускиот првак Мешков Брест по уште една промашена сезона, не му останува ништо друго, туку уште отсега да го подготвува ростерот за следната. По продолжувањето на договорите со голманот Иван Мацкевич, пикерот...

Македонија со две селекции тргнува на кадетскиот турнир во Автокоманда

Од денеска до петок во салата „Автокоманда“ пет репрезентации ќе се најдат во битка за трофејот на кадетскиот турнир. Исто како и лани и годинава Македонија е претставувана од две селекции, кои уште денеска ќе...

Симовски: Задоволен сум од посветеноста, но имаме уште работи да поправиме

Заврши есенскиот дел од Женската лига во кој беа одиграни 13 кола. Тренерот на Куманово Симе Симовски имаше свое видување за досегашниот дел од првенството. Особено ги истакна сегментите од играта на кои ќе...

Светско првенство: Русинките први си обезбедија полуфинале

Со денешната победа над Црна Гора од 35:28 репрезентацијата на Русија се избори за два бода со кои си го обезбеди местото во полуфиналето на Мундијалот во Јапонија и во последното коло ќе биде...

Брестовац одбра за Трофеј „Карпати“, на 20 декември треба да се појават 19 ракометари

Селекторот на сениорската репрезентација на Македонија, Данило Брестовац го скрати списокот, но истиот се однесува за натпреварите на Трофеј „Карпати“ и претходно за контролата против Кувајт. На списокот се главно ракометари од домашното првенство, но...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ