понеделник, јануари 17, 2022

ВЕСТИ

Младост подобар од Партизан во локалното дерби

Дербито на југоистокот, во рамките на група 2 од Првата лига, меѓу Младост Богданци и Партизан Гевгелија, кое требаше да се одигра во неделата, беше одложено поради проблеми со електричната енергија. Тие проблеми во салата...

Пионери: Пелистер подобар од Еурофарм, Металург без проблем против Шампион

Изминатиот викенд се одиграа 13 натпревари (во трите групи) од второто коло во машка пионерска конкуренција. Во дербито меѓу двете битолски екипи, составот на Пелистер беше подобар од локалниот ривал Еурофарм Работник. Металург, пак, немаше никакви...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Саздовска брка осминафинале во германскиот куп

После двата дена со натпревари на тимовите од Македонија во СЕХА лигата денеска ќе биде ден во кој нема да има тимови во од Македонија на сцена. Затоа, пак, ќе стартува новата рунда од Купот...

Пионерки: Пелистер е главен во Битола

Изминатиот викенд се одиграа осум натпревари од второто коло од двете групи во женска пионерска конкуренција. Најинтересно беше во Битола, во локалниот дуел, каде што се сретнаа екипите на Феникс и Пелистер, а поуспешни беа...

Пепи Манасков на трибините во Битола – навиваше за Еурофарм или за Веспрем? (ФОТО)

Тимот на Еурофарм Работник ја забележа можеби најголемата победа во клупската историја, откако во салата „Боро Чурлевски“, беше подобар од унгарскиот гигант Веспрем со 26-24. На трибините во Битола беа присутни многу љубители на ракометот,...

Кире го наполни голот на Трембле за нова лесна победа на Нант

Екипата на Нант продолжува со одличните игри во најсилната лига на Франција каде што денеска во 5. коло беше забележана победа од 39:20 на домашен терен против екипата на Трембле. Нант беше одличен од почетокот...

Кире го наполни голот на Трембле за нова лесна победа на Нант

Екипата на Нант продолжува со одличните игри во најсилната лига на Франција каде што денеска во 5. коло беше забележана победа од 39:20 на домашен терен против екипата на Трембле. Нант беше одличен од почетокот...

Томовски феноменален, го однесе Лудвигсхафен во четврт-финале во Купот на Германија

Репрезентативниот голман на Македонија, Мартин Томовски одработе одличен натпревар за својот тим Лудвигсхафен против Хам Вестфален во Kупот на Германија, на кој на гостински терен беше забележан триумф од 25:24. Првпат откако настапува во првенството...

Томовски феноменален, го однесе Лудвигсхафен во четврт-финале во Купот на Германија

Репрезентативниот голман на Македонија, Мартин Томовски одработе одличен натпревар за својот тим Лудвигсхафен против Хам Вестфален во Kупот на Германија, на кој на гостински терен беше забележан триумф од 25:24. Првпат откако настапува во првенството...

Гајиќ: Веспрем е во „црна дупка“…

Поразот од дебитантот Еурофарм Работник, не само што тешко им падна на навивачите на унгарскиот гигант Веспрем, туку ист беше случајот и со ракометарите. Десното крило Драган Гајиќ вели дека што поскоро мора да излезат...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ