Бисера Паскал останува во Израел, но има нов клуб

Македонската голманка Бисера Паскал во новата сезона ќе има нов предизвик во кариерата, но ќе остане во истата конкуренција.

Таа потпиша договор со Макаби Аразим Рамат Ган и ќе брани за тимот што лани во Европскиот Куп ги елиминираше Куманово и Чаир.

Макаби Аразим Рамат Ган и сезонава беше дел од Европскиот Куп, но службено беше елиминиран поради актуелната ситуација во Израел.

Паскал веќе настапуваше во Израел, за екипата на Бнеи Херцлија и нема да има проблеми со адаптацијата.

Во Македонија ги бранеше боите на Металург и Куманово, а на меѓународна сцена беше дел од шпанскиот Тенерифе и хрватска Пула.