🎥Го видовте ли голот на „женскиот Пранди“ ❓

Големо внимание во јануари привлече голот постигнат од слободен удар на францускиот репрезентативец Елохим Пранди.

Љубителите на ракометот, ракометните работници, стручњаци и (не)стручњаци…беа ЗА или ПРОТИВ одлуката на македонската двојка Начевски и Николов да го признаат тој гол.

На квалификациите за женското ЕП 2024, на дуелот меѓу Чешка и Холандија, беше постигнат исто таков погодок по истекот на времето.

Чешката репрезентативка Наталија Кухова погоди во ист стил откако заврши првото полувреме против Холандија.

Погледнете…