🎥24Ракомет во Келн – што порачаа Јанц, Макуц и Дувњак по полуфиналето на ЛШ

Екипите на Алборг и Барселона ќе играат во финалето на годинешниот Ф4 турнир од Лигата на шампионите.

Данскиот шампион во полуфиналето го елиминираше ланскиот освојувач, тимот на Магдебург, додека Барселона беше убедлива против Кил.

По одиграното второ полуфинале, за 24Ракомет своја анализа дадоа двајцата ракометари на Барселона, Домен Макуц и Блаж Јанц, како и членот на Кил, Домагој Дувњак.

Изјавите на тројцата ракометари можете да ги погледнете на видеата во продолжение…

 

 

 

Скипаготу: Боли поразот, но не заслуживме да победиме

 

 

Барса го уништи Кил и закажа финале со Алборг

 

Европскиот првак на колена: Алборг го елиминира Магдебург и ќе игра за злато!