Јована Мицевска се прости од Ница

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox_tgn7"]

Македонската репрезентативна голманка Јована Мицевска го одигра последниот натпревар за францускиот тим Ница.

Мицевска по пет сезони минати во Франција, ќе има нов предизвик во кариерата и ќе се пресели во Романија.

Таа на мечот против Тулон, кој Ница го доби со 34-28, бранеше во дел од натпреварот и запиша седум одбрани.

Мицевска доби пригодни подароци од клубот и беше испратена на убав начин од клубот кој и беше втор во кариерата.