Чагаљ: Охрид ме импресионира, имам перфектни соиграчи

Единственото засилување за тимот на Охрид пред стартот на новата сезона ќе биде српскиот интернационалец Игор Чагаљ.

Некогашниот репрезентативец на Србија во младинските категории настапува на пивотменската позиција и ќе го менува Кристијан Анастасовски, кој замина во францускиот Анжер.

„Фазата на запознавање помина и можам да заклучам дека првите импресии се одлични. Момците се перфектни, а екипата е маестрална. Како што ги запознавам луѓето во клубот и околу, така и шетам по градот кој ме импресионира. Очекувањата мои и од клубот се поклопија уште во преговорите и затоа сум тука. Очекувам успешна сезона, но прво да одработиме добри подготовки“, изјави Чагаљ за „Ohrid news“.

Охриѓани подготовките ќе ги одработат покрај езерото, а ќе бидат дел од Струшкиот турнир, кој ќе биде на програмата од 12 до 16 август.