СТРУГА 2020: Се склопуваат коцките од мозаикот на Металург, Прилеп го плати битолскиот данок (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарите на Металург ја забележаа првата победа на 48. издание на Струшкиот турнир, откако славеа над новиот суперлигаш Прилеп со 33-24.

Во првиот дел прилепчани одржуваа рамнотежа и беа рамноправен ривал, но во вториот дел тимот од Автокоманда предводен од одличните Ѓорѓески на голот и Шилегов во нападот не му дадоа шанса на Прилеп.

Најдобар стрелец беше Шилегов со осум погодоци, а шанса за игра добија сите ракометари од ростерот на Зоран Кастратовиќ.

Металург ако утре ја победи Струга, в недела го чека меч за третото место на турнирот.

 • struga2020 2 den metalurg prilep
 • struga2020 2 den metalurg prilep-21
 • struga2020 2 den metalurg prilep-20
 • struga2020 2 den metalurg prilep-19
 • struga2020 2 den metalurg prilep-18
 • struga2020 2 den metalurg prilep-22
 • struga2020 2 den metalurg prilep-16
 • struga2020 2 den metalurg prilep-17
 • struga2020 2 den metalurg prilep-15
 • struga2020 2 den metalurg prilep-14
 • struga2020 2 den metalurg prilep-12
 • struga2020 2 den metalurg prilep-11
 • struga2020 2 den metalurg prilep-10
 • struga2020 2 den metalurg prilep-9
 • struga2020 2 den metalurg prilep-8
 • struga2020 2 den metalurg prilep-7
 • struga2020 2 den metalurg prilep-6
 • struga2020 2 den metalurg prilep-5
 • struga2020 2 den metalurg prilep-4
 • struga2020 2 den metalurg prilep-3
 • struga2020 2 den metalurg prilep-2
 • struga2020 2 den metalurg prilep-13
 • struga2020 2 den metalurg prilep-23