Проектилот на Јотиќ од девет метри – во ТОП 5 голови на колото во ЛШ (ВИДЕО)

Медиа тимот на ЕХФ, покрај најдобрите одбрани, ги одбра најубавите пет погодоци од деветтото коло во Лигата на шампионите.

Погодокот на Ловро Јотиќ од Еурофарм Работник, постигнат на средбата со финскиот Кокс, е избран за трет најубав гол на колото.

Покрај Јотиќ, дел од изборот на ЕХФ се и погодоците на Бомбач од ПИК Сегед, Дамке од Кил, Одриозола од Бидасоа и Рикардсон од ГОГ.

Најубавите пет погодоци може да ги погледнете ТУКА.